سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

آتش‌سوزی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی مهار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آتش‌سوزی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی مهار شد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: آتش سوزی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی که بر اثر ‎نشتی برج متانایزر رخ داد بدون هیچگونه تلفات جانی کمتر از ۱.۵ ساعت مهار شد.

آتش‌سوزی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی مهار شد

 

مهدی یوسفی در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه آتش‌سوزی پالایشگاه فازهای 20 و 21 میدان گازی پارس جنوبی در عسلویه ساعت 1 و 15 دقیقه بامداد رخ داد اظهار داشت: آتش‌سوزی در برج دی متانایزر  فازهای 20 و 21 پارس جنوبی که وظیفه جداسازی گاز قابل انفجار متان را بر عهده دارد رخ داد.
وی با اشاره به اعزام نیروهای آتش‌نشان برای کنترل و مهار آتش تصریح کرد: آتش با سرعت عمل نیروهای عملیات و امدادرسان ساعت 2 و 30 دقیقه مهار شد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به اینکه 7 نفر در این حادثه مصدوم شدند افزود: 7 مصدوم حادثه فازهای 20 و 21 میدان گازی پارس جنوبی به صورت سرپایی درمان شدند.
مدیر بحران منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: این حادثه تلفات جانی در پی نداشته است و تنها 7 نفر که بر اثر استنشاق دود ناشی از آتش اظهار ناراحتی می‌کردند  به صورت سرپایی درمان شدند.
یوسفی با بیان اینکه آتش‌سوزی خوشبختانه خاموش شده است خاطرنشان کرد: مشارکت همه دستگاه‌ها و شرکت‌های مستقر در منطقه  و حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی پس از عملیات خنک‌سازی آتش به طور کامل مهار شد.