جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

آب شیرین بوشهر با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب خرداد امسال راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آب شیرین بوشهر با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب خرداد امسال راه‌اندازی می‌شود

آب شیرین بوشهر با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب خرداد امسال راه‌اندازی می‌شود

آب شیرین بوشهر با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب خرداد امسال راه‌اندازی می‌شود

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای تامین آب آشامیدنی شهرهای ساحلی استان بوشهر طرح‌های آب شیرین‌کن طراحی شده که خرداد امسال طرح آب‌شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب راه‌اندازی می‌شود.

 کیقباد یاکیده ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس آبفای شهرستان دشتی با بیان اینکه استان بوشهر در تامین آب آشامیدنی دچار مضیقه است اظهار داشت:  با توجه به اینکه استان بوشهر دارای موهبت الهی دریای خلیج فارس است طرح‌های تامین آب آشامیدنی از طریق شیرین سازی آب دریا تدوین شده است.

وی با بیان اینکه تاسیسات آب شیرین‌کن کنگان وارد مدار شده گفت: برای اجرای این طرح بخش خصوصی بیش از 420 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده که روزانه 10 هزار متر مکعب آب به شبکه آبرسانی کنگان منتقل می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی آب شیرین کن بوشهر بیان کرد: برای تامین کسری آب مورد نیاز مشترکان شهر بوشهر طرح آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی در ساحل این شهر اجرایی شده که بزودی وارد مدار تولید می‌شود.

یاکیده با اشاره به اینکه 420 میلیارد ریال در اجرای طرح آب شیرین‌کن بوشهر سرمایه‌گذاری شده گفت: اواخر خرداد ماه امسال  طرح آب شیرین‌کن بوشهر ظرفیت روزانه 10 هزار مترمکعب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از اجرای طرح آب شیرین‌کن عسلویه خبر داد و خاطر‌نشان کرد: به زودی ‌طرح آب‌شیرین‌کن عسلویه با ظرفیت تولید 4 هزار و 500 مترمکعب در شبانه روز برای اجرا و انتخاب پیمانمکار به مناقصه گذاشته می‌شود.

دراین جلسه امرالله گرگی به عنوان رئیس جدید آب و فاضلاب شهرستان دشتی معرفی وازخدمات ایمان ایمانی رئیس سابق قدردانی شد..