جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

آب خاکستری در استان بوشهر تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آب خاکستری در استان بوشهر تولید شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با تولید آب خاکستری از آب کولرگازی در استان بوشهر، این طرح برای تامین آب مورد نیاز غیر از آشامیدنی در ساختمان‌های جدیدالاتاسیس بوشهر اجرا می‌شود.

آب خاکستری در استان بوشهر تولید شد

 

کیقباد یاکیده در نشست بررسی وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر با اشاره به مشکلات تامین و مصرف آب اظهار داشت: آب آشامیدنی این استان وابسته به استان‌های هم‌جوار است به گونه‌ای که تنها زیر 8 درصد آب از منایع زیر زمینی این استان تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه استان بوشهر 240 هزار مشترک آب دارد تصریح کرد: بر اساس آب ورودی به شبکه‌های آبرسانی به ازای هر نفر 260 لیتر توزیع می‌شود.
یاکیده با بیان اینکه 90 درصد آب مصرفی این استان از فارس و کهگیلویه و بویر احمد تامین می‌شود، خاطر نشان کرد: استفاده از آب‌های خاکستری راهکاری مناسب  برای مقابله با کم آبی است.
وی از کاهش مصرف آب شبکه آبرسانی استان برای آب فضای سبز شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی خبر داد و تصریح کرد: تا سال گذشته 85 درصد از آب آشامیدنی استان بوشهر برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شد که اکنون به کمتر از 50 درصد کاهش یافته است.
مدیرعامل آبفای استان بوشهر با اشاره به استفاده از آب‌های خاکستری برای مقابله با کم آبی تاکید کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم تولید این آب استفاده از کولرهای گازی است که می‌تواند بخشی از آب‌های غیر از آشامیدنی استان تامین کند.
یاکیده با بیان اینکه کولرگازی تولید کننده نوعی آب خاکستری است افزود:هر کولر گازی روزانه تا 20 لیتر آب خاکستری تولید می‌کند.
وی از تولید آب خاکستری در برخی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر خبر داد و افزود: در برخی اداره‌ها و سازمان‌های بوشهر از آب کولر برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح تولید آب خاکستری در ساختمان‌های جدیدالاتاسیس بوشهر افزود: اجرای طرح تولید آب خاکستری از کولرگازی در استان بوشهر برای تامین آب مورد نیاز غیر از آشامیدنی در ساختمان‌های جدیدالاتاسیس بوشهر اجرا می‌شود.
 
یاکیده با اشاره به اینکه هر خانه مسکونی در استان کم آب بوشهر قابلیت بازیافت 60 تا 100 درصد آب خاکستری را دارد گفت: علاوه بر تولید آب از کولرهای گازی از بازیافت آب مصرفی در حمام، روشویی و ماشین لباسشویی می‌توان با یک تصفیه آسان برای آبیاری، کشاورزی و مصارف غیر آشامیدنی استفاده کرد.
 
وی گفت: سازندگان ساختمان‌های 5 تا 6 واحدی درصورت تمایل در مرحله ساخت می‌توانند با مراجعه به شرکت آبفای استان بوشهر از دستگاه‌های تصفیه با نصب رایگان برای استفاده از آبهای خاکستری بهره‌مند شوند..