حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

شبکه استانی بوشهر شبکه برتر برنامه ترتیل خوانی قران کریم - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه استانی بوشهر شبکه برتر برنامه ترتیل خوانی قران کریم

شبکه استانی بوشهر شبکه برتر برنامه ترتیل خوانی قران کریم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر سید حسین ناظر در نشست هماهنگی ستاد استانی نوای ملکوت ویژه هفتمین دوره ترتیل خوانی ماه مبارک رمضان بیان کرد: ترتیل‌خوانی قرآن‌کریم در ماه مبارک رمضان از شان و منزلت ویژه‌ای در نزد مردم برخوردار است و اجرای چنین برنامه‌هایی یکی از رویش‌های دهه چهارم انقلاب است.

سیدحسین ناظر افزود: همکاری خوب سپاه پاسداران با صدا و سیما در برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی ماه مبارک رمضان موجب شد تا شبکه استانی بوشهر در 2 سال متوالی شبکه برتر کشور در این رویداد فرهنگی باشد.

وی با بیان اینکه امسال تصمیم داریم پخش ترتیل‌خوانی جوانان را از شبکه مربوط به این گروه سنی داشته باشیم اضافه کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی استان بوشهر و ساعت پخش برنامه زنده ترتیل‌خوانی، محدودیت‌هایی برای پخش از شبکه سراسری داریم.

 مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهرافزود: دو زمان برای پخش زنده این برنامه از شبکه سراسری به ما پیشنهاد شده که در حال بررسی برای انتخاب بهترین زمان هستیم.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) بوشهر هم با بیان اینکه استان بوشهر استانی قرآنی است و از دیرباز با قرآن عجین بوده است افزود: شرکت در محافل قرآنی موجب کرامت فردی و اجتماعی انسان می‌شود.

سردار علی رزمجو اضافه کرد: حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر، مرکزی برای تجمیع دوستداران دین در سنین مختلف است و ما سعی داریم هرساله برنامه ترتیل‌خوانی را با شکوه‌تر از سال قبل برگزار کنیم و گواه آن استقبال پرشور هم استانی‌ها از این محفل قرآنی است.

دبیرستاد برگزاری ترتیل‌خوانی نوای ملکوت استان بوشهر هم گفت: طبق نظرسنجی انجام شده در نیمه دوم ماه رمضان 96،آقایان 64 و بانوان 36 درصد در این محافل حضور داشتند.

سرهنگ نصراله غزنوی افزود: افراد با سن 50 سال با 25 وشش دهم درصد رتبه اول حضور در ترتیل‌خوانی‌ قرآن را به خود اختصاص داده‌اند و افزون بر 70درصد شرکت کنندگان نسبت به قرائت قاریان اظهار رضایت داشته‌اند.