رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

آماده‌ایم روش‌های مصرف بهینه آب را به مردم معرفی کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌ایم روش‌های مصرف بهینه آب را به مردم معرفی کنیم

آماده‌ایم روش‌های مصرف بهینه آب را به مردم معرفی کنیم

آماده‌ایم روش‌های مصرف بهینه آب را به مردم معرفی کنیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، سید حسین ناظر در نشست مشترک مدیران  آب و آب و فاضلاب استان بوشهر با مدیران صدا و سیمای مرکز بوشهر، افزود: با توجه به کمبود آب و  اهمیت مصرف صحیح آن به ویژه در روزهای گرم سال، آماده‌ایم با همکاری دستگاه‌های مربوط، برنامه تولید و پخش کنیم.

وی بیان کرد: در کنار برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی باید از ظرفیت مهم آموزش و پرورش نیز برای نهادینه شدن استفاده صحیح از آب بهره ببریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر نیز در این نشست مشکل اساسی در حوزه آب را در نحوه مصرف عنوان کرد نه میزان منابع.

شاهپور رجایی افزود: ما جامعه‌ای ما بد مصرف هستیم و حتی اگر منابع آب موجود دو برابر شود، با این شیوه‌های مصرف باز هم به همین وضع بی‌آبی دچار می‌شویم؛ بنابراین مدیریت مصرف باید درست شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان بوشهر همچنین شیوه آبیاری در کشاورزی و فضای سبز شهری را دو مصداق بی‌توجهی به مصرف صحیح آب عنوان کرد که باید تغییر کنند.

 رجایی با اشاره به ضرورت نصب سامانه بازچرخانی آب در صنایع از جمله سنگ شکن‌ها، بیان کرد: این سامانه 80  تا 90 درصد آب را بازچرخانی می‌کند.

وی همچنین با اشاره به نقش و رسالت صدا و سیما در افزایش آگاهی مردم، ابراز امیدواری کرد با تولید برنامه‌های مختلف، حساسیت مردم در زمینه مصرف آب بیشتر شود و روش مصرف مایه حیات بهبود یابد.