سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

روزه داری در بیماران خاص - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روزه داری در بیماران خاص

Loading the player...

ماه مهمانی خدا فرا رسیده است و بیماران خاص هم روزه‌داری می‌کنند البته با توجه به ابتلای آنان به یک بیماری خاص لازم است به فراخور شدت بیماری و شرایط جسمی خود نکاتی را در زمینه خورد و خوراک و فعالیت بدنیشان در طول این ماه رعایت کنند تا بتوانند بهتر روزه‌داری کنند.

بیماران دیابتی نوع یک ( وابسته به انسولین ) قادر به روزه داری نیستند دیابتی های نوع یک وابسته به انسولین به دلیل داشتن برنامه و وعده های غذایی با فاصله معین و منظم قادر به گرفتن روزه نیستند و در بسیاری از موارد دیابتی نوع 2 چون نباید فاصله غذایی زیادی داشته باشند روزه داری برای این افراد همراه با مشکلاتی است.

برخی از بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم تحت نظر پزشک معالج و یک متخصص تغدیه می توانند روزه گرفته و از اثرات مفید روزه بهره مند شوند.

روزه گرفتن برای افراد مبتلا به چربی خون بالا مفید است و میزان چربی های نامطلوب موجود در خون را تنظیم کرده و موجب افزایش میزان چربی مفید خون در بدن می شود.

روزه داری در اغلب بیماری هایی که عادات غلط غذایی، چاقی و افزایش وزن در بروز آنها دخالت دارد نقش موثری در بهبودی این نوع بیماری ها دارد..

زنان باردار که در ماههای اول بارداری هستند نیز باید مراقب مشکل بی غذایی در ماه مبارک رمضان باشند و روزه برای آنها توصیه نمی شود
{gallery}tolidvijhe/rouzebimar{/gallery}