جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

۳۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به بافندگان فرش استان بوشهر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

۳۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به بافندگان فرش استان بوشهر پرداخت می‌شود

استاندار بوشهر گفت: تسهیلات اشتغال‌زایی تا ۳۵ میلیون تومان به بافندگان فرش استان بوشهر از طریق صندوق کارآفرینی پرداخت می‌شود.

۳۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به بافندگان فرش استان بوشهر پرداخت می‌شود

 

 مصطفی سالاری در همایش روز ملی اصناف در بوشهر با تبریک سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) و گرامیداشت روز ملی اصناف این قشر را فعالان اقتصادی دانست و اظهار داشت: اصناف نقش مهم و تاثیرگذاری در حوزه اقتصاد دارند که از تلاش این فعالان اقتصادی قدردانی می‌شود.
وی با بیان اینکه رکود و تورم بربازار نقش مهم و تاثیرگذاری دارد گفت: اگر تورم در جامعه کنترل نشود اثر نامطلوبی بر بازار می‌گذارد چراکه تورم 30 درصدی ضمن اینکه سود بانکی افزایش می‌یابد اثرات نامطلوبی بر بازار و خرید مردم می‌گذارد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه قاچاق لطمه مهمی به تولید و بازار وارد می‌کند تاکید کرد: مبارزه با قاچاق کالا باید در دستور کار همگان قرار بگیرد چراکه قاچاق ضمن لطمه وارد کردن بر تولید تاثیر نامطلوبی بر بازار می‌گذارد.
سالاری با بیان اینکه ته‌لنجی در استان بوشهر ساماندهی می‌شود افزود: با تدوین آیین نامه جدید معافیت ترخیص کالای همراه ملوان ضمن اینکه زمینه رونق بازار را فراهم می‌شود در ایجاد اشتغال  پایدارملوانان و فعالیت لنج‌داران اثرات قابل توجهی دارد.
وی با بیان اینکه فعالیت لنج‌های تجاری با کشتی‌ قابل رقابت نیست گفت: برای ایجاد انگیزه‌های لازم برای تامین معیشت ملوانان استان بوشهر آیین نامه جدید ته‌لنجی در استان تدوین که پس از تصویب در هیئت دولت اجرایی می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه ساحل نشینان باید از مزیت‌های ساحلی منطقه خود بهره ببرند خاطر نشان کرد:  از ظرفیت کالاهای ته‌لنجی برای رونق اقصادی، ایجاد اشتغال پایدار ملوانان و رونق گردشگری باید بهره لازم برده شود.
سالاری تاکید کرد: طرح ساماندهی ته‌لنجی در استان بوشهر با هدف تقویت بازار و تامین معیشت ساحل نشینانان اجرایی می‌شود.
وی با تاکید بر ساماندهی برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در بوشهر افزود: نمایشگاه‌های تخصصی در استان بوشهر با مشارکت و هماهنگی اصناف در راستای جلوگیری از لطمه وارد شدن به بازار برگزار شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر فعال شدن بازار میوه و تره‌بار بوشهر گفت: باید مشارکت اصناف در بازار میوه و تره بار افزایش یابد تا شاهد جمع‌آوری دستفروشان که چهره شهر را نازیبا کرده باشیم.
سالاری نقش اصناف مثبت و ارزشمند دانست و تصریح کرد: واحدهای صنفی بدون پروانه کسب ساماندهی شوند و برای این واحدها برای عرضه کالاهای استاندارد و بهداشتی باید پروانه کسب صادر شود.
وی از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به بافندگان فرش خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر بافت فرش است تا 35 میلیون تومان به بافندگان فرش استان بوشهر از طریق صندوق کارآفرینی در راستای تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.