Skip to Content
سری جدید برنامه شونشینی از سیمای مرکز بوشهر
سری جدید برنامه شونشینی از سیمای مرکز بوشهر
شو نشینی
برنامه شونشینی از سیمای مرکز بوشهر
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز بوشهر برنامه شونشینی هر شب ساعت 21 از سیمای مرکز بوشهر پخش می شود. این برنامه شامل موضوعاتی همچون دور همی مردم استان- دید و بازدید – انجام صله رحم - سفر به مناطق بکر استان و گفتگو با صیادان – کشاورزان و روستائیان...
شونشینی بوشهری با« نور بالا»
شونشینی بوشهری با« نور بالا»
شونشینی برنامه زنده شبانه مرکز بوشهر است که با « نور بالا» بیشتر و بهتر دیده می شود.
برنامه شونشینی عنوان پرمخاطب ترین برنامه تلویزیونی بوشهر را به خود...
برنامه شونشینی عنوان پرمخاطب ترین برنامه تلویزیونی بوشهر را به خود اختصاص داد
برنامه شونشینی
تولید و پخش 50 هزار دقیقه برنامه های ویژه انتخابات
تولید و پخش 50 هزار دقیقه برنامه های ویژه انتخابات
پخش حماسه حضور مردم در انتخابات از 15 نقطه استان بوشهر به صورت زنده
تجلیل از نفرات اول کنکور 98 و فرزندان همکار رسانه ای مرکز بوشهر
تجلیل از نفرات اول کنکور 98 و فرزندان همکار رسانه ای مرکز بوشهر
تجلیل از نفرات اول کنکور 98 و فرزندان همکار رسانه ای مرکز بوشهر
روابط عمومی
تلفن گویا:162, تلفن:33327777
پيامك:-
واحد سيما
پيامك:30000771
تلفن: 33327777
واحد صدا
پيامك:30000772
تلفن: 33322222
واحد خبر
پیامک: 3332771
تلفن:30000773
واحد سايت
تلفن: 33325189 ,infoplanning-bsr@.irib.ir
تلفن مركزي (تلفنخانه)
33330717
 
آدرس مرکز
صداوسیمای مرکز بوشهر
کدپستی: 7514634917 صندوق پستی -

تاريخچه صدا و سيماي مركز بوشهر

درباره ما

صدا و سيماي مرکز بوشهر تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي زير مجموعه مرکز فارس و شامل ايستگاه هاي راديويي و تلويزيوني بوشهر و مونيتورينگ دير بوده و امور اداري ، مالي و تعميرات آن از طريق مرکز فارس انجام مي شد.صداي مرکز بوشهر همزمان با جنگ تحميلي عراق عليه ايران ، کار خود را با 8 كارمند در دو اتاق 2 × 4 با پخش آژير قرمز و اذان ظهر با يک فرستنده 1 کيلووات آغاز کرد. در سال 61 و پس از مستقل شدن مرکز ، صداي مرکز به توليد برنامه پرداخت ، نخستين برنامه توليدي مرکز بوشهر به نام «اصحاب خون» بود که به مقام شامخ شهيدان و خانواده معظم آنان تعلق داشت و پس از آن با جذب نيروهاي علاقمند و هنرمند بوشهر ، برنامه هايي از قبيل «بوشهر در جنگ» ، «روستا و روستانشين» ، «صبح ساحل» تهيه و پخش شد. از سال 1359 تا 1363 فعاليتهاي برنامه سازي و ساير فعاليت هاي مرکز در چند کانتينر صورت مي گرفت و از سال 1364 با افتتاح فرستنده 10 کيلووات با رزرو ، واحدهاي مرکز از جمله راديو در ساختمان ترميم شده مستقر شد.از سال 1364 فعاليت هاي برنامه سازي گسترده تر شد و روزانه چندين برنامه توليدي بر اساس نيازهاي استان تهيه و پخش مي شد.

در تيرماه سال 1376 شبکه استاني صدا با همت مديرکل وقت و پشتکار هنرمندان و برنامه سازان راديو افتتاح شد و فعاليت خود را از طريق فرستنده 50 کيلووات با وسعت بيشتري انجام داد. برنامه سازان راديو تاکنون توانسته اند در جشنوارههاي توليدات مراکز و جشنواره هاي کشوري افتخارات بسياري در زمينه تهيه کنندگي ، نويسنگي ، بازيگري ، موسيقي بيکلام و باکلام و همچنين در جشنواره نهم و دوازدهم کسب مقام دومي در بين مراکز 30 گانه کشور را به خود اختصاص دهند. در حال حاضر صداي مرکز بوشهر روزانه 12 ساعت برنامه توليد و 20 ساعت برنامه پخش مي کند و تعهد سالانه آن 3000 ساعت مي باشد. موفقترين برنامه هاي مرکز بوشهر «سي موسي تو» ، «گنجينه خليج فارس» ، «سلام بوشهر» ، «خانه و خانواده» است که بيش از 51 درصد مخاطب را به خود اختصاص داده است.

توليد سيماي مركز بوشهر در سال 1368 با پخش اذان محلي مغرب كار خود را آغاز كرد.

 يك سال بعد نيز پخش خبر تلويزيون فعاليت خود را شروع كرد.

 تا قبل از افتتاح شبكه استاني برنامه سيماي صبح جمعه در واحد توليد سيما ، هر هفته با نيروهايي كه درا ين واحد فعاليت مي كردند توليد و پخش مي شد. با جذب نيروهاي انساني و گسترش امكانات فني علاوه بر انجام تعهدات سالانه توليد سيما ، برنامه هايي نيز براي پخش از شبكه هاي سراسري تهيه شده است كه برخي از اين برنامه ها شامل فيلمهاي مستند: پنجره ، بندر پير ، سيراف ، حرا ، گسار و موج ، نايبند ، جزاير مند ، فيلمهاي داستاني خانه شيشه اي ، در دبستان ، هميشه سبز ، برگهاي دفتر ، خيري ، آخرين سكانس ، عباس و يونس و فيلم تركيبي دايره و سريالهاي تلويزيوني آبادي ما ، ماجراهاي آقا حسن و روستاي ما مي باشد. توليد سيماي محلي بوشهر در سال 78 و 80 و 83 موفق به كسب عنوان برتر در ميان مراكز كل كشور گرديد.

ر مهر ماه 1383 شبكه استاني سيماي مركز با همت مديركل وقت و همراهي معاونت امور مجلس و استانها و استانداري بوشهر و با حضور جناب مهندس ضرغامي رياست صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران افتتاح شد.صدا و سيماي مركز بوشهر در شهريور سال 1385 به رغم اينكه بيست و چهارمين استان افتتاح كننده شبكه استاني بود اما در افتتاح آپلينگ دهمين استاني بود كه توانست با فركانس 11103 و نرخ ارسال بيت 10000 ماهواره اينتل ست 602 كل كشور ، قسمتي از قاره آسيا ، شمال آفريقا ، شرق اروپا ، كشورهاي مشترك المنافع را تحت پوشش قرار دهد. همچنين صدا و سيماي مركز بوشهر اولين مركز تمام ديجيتال ، در بهمن 1385 موفق به پوشش 100 درصدي مراكز شهرستانهاي استان شد.

اين مركز در سالهاي اخير با همت ، پشتكار و تلاش در بخش هاي مختلف ، شاهد موفقيتهايي چه درزمينه جذب مخاطب وچه در زمينه كسب مقام ودريافت جوايز درجشنواره هاي مختلف داخلي وخارجي بوده است كه اين خود نويد دهنده آينده اي روشن براي اين مركز خواهد بود.